Covid19Minuts a minuts
Tendència

Minut a Minut del Covid19

Estadístiques de COVID-19
Espanya
Casos
3.592.751
Defuncions
79.208
Actiu
222.387
Crític
1.991
Última actualització a: 12/05/2021 a 20:17
Desglossament dels casos COVID-19
Taxa de mortalitat
Dades al llarg del temps a Espanya
Dades de defuncions confirmades a Espanya
Taula COVID-19
PaísCasos TotalsCasos NousTotal de DefuncionsNoves DefuncionsRecuperatCasos ActiusCasos CríticsCasos/1M habitantsDefuncions/1M habitantsTests TotalsTests/1M habitants
USA33,561,28211,167597,16021426,566,2726,397,8508,774100,8851,795460,590,2311,384,527
Índia23,663,494323,068257,7543,52919,673,7143,732,0268,94417,004185307,583,991221,022
Brasil15,285,048425,71113,847,1911,012,1468,31871,4731,99146,834,128218,998
França5,821,66821,498107,1191844,960,281754,2684,58389,0191,63879,684,8561,218,466
Turquia5,072,46213,02943,8212324,801,291227,3502,82759,59451550,058,648588,114
Rússia4,905,0598,217114,3313554,518,529272,1992,30033,599783132,100,000904,867
UK4,441,9752,284127,640114,256,10358,23213865,1391,872167,749,0702,459,940
Itàlia4,131,0787,852123,5442623,655,112352,4221,99268,4122,04661,820,1961,023,762
Espanya3,592,7516,41879,2081083,291,156222,3871,99176,8171,69447,213,0671,009,466
Alemanya3,551,5507,23585,9211643,220,300245,3295,04942,2731,02356,836,969676,516
Argentina3,191,09768,3112,854,364268,4225,37570,0551,50011,983,959263,085
Colòmbia3,031,72678,7712,848,153104,8026,58259,0431,53415,564,899303,126
Polònia2,842,3394,25570,6793432,582,519189,1411,85975,1721,86914,960,240395,659
Iran2,707,76116,40975,9343662,162,087469,7405,50131,88889417,480,333205,859
Mèxic2,368,3931,897219,3232341,891,052258,0184,79818,2051,6866,774,08952,071
Ucraïna2,129,0734,53846,9873561,797,136284,95017748,9361,0809,682,286222,544
Peru1,858,23964,6911,720,66572,8832,66055,6941,93911,761,084352,495
Indonèsia1,728,2044,60847,6171521,584,87895,7096,26217315,410,88755,836
Txèquia1,648,6671,67329,787151,586,40032,480345153,7072,77720,529,8291,914,013
South Africa1,599,27254,8961,519,25825,11854626,67791610,931,906182,352
Països Baixos1,577,7546,35617,399161,339,957220,39872691,9041,01313,171,698767,247
Canadà1,303,0243,45224,759451,201,39276,8731,33134,26765132,867,352864,337
Xile1,260,4483,90227,384281,199,43233,6323,03665,4541,42213,689,304710,874
Iraq1,127,5804,66615,855211,023,58488,14148827,5063879,781,666238,616
Filipines1,118,3594,84218,714941,046,43153,21475010,09116912,416,105112,028
Romania1,068,81793029,233981,018,64220,94287455,8801,5288,558,927447,477
Suècia1,027,93414,26736862,235151,432373101,2411,4058,798,383866,550
Bèlgica1,020,3322,45624,60926897,90497,81971087,7102,11513,061,7601,122,823
Pakistan867,4382,88119,210104771,69276,5364,7073,8638612,310,87554,822
Portugal840,49348516,9984801,62121,8747182,6351,67110,967,5141,078,301
Israel839,022226,378831,7948507791,22269314,434,8971,569,422
Hongria793,78490528,88896592,440172,45636182,3492,9975,560,617576,873
Bangla Desh777,3971,14012,04540718,24947,1031,1204,680735,677,22234,180
Jordània722,3364839,18029708,8544,30272970,1988926,893,261669,898
Serbia703,4971,0466,61117669,31027,57610480,7967593,964,964455,374
Suïssa677,2101,53910,7243612,47154,01519077,7601,2317,216,520828,632
Japó651,7026,24211,064123568,55872,0801,1895,1668812,700,938100,687
Àustria633,9601,19410,42815609,66613,86634470,0471,15235,383,0183,909,495
Emirats Àrabs Units540,6461,5081,6192520,88218,14554,10316246,401,2254,643,454
Líban534,3887037,54922490,30536,53435278,5971,1104,151,385610,577
Marroc514,1649,083501,4043,67710813,7902446,348,840170,276
Malàisia453,2224,7651,76139411,36040,10146913,8515410,257,115313,469
Aràbia Saudita428,3697,098412,1029,1691,35812,14320117,669,879500,875
Nepal422,3499,2384,252168316,463101,63414,2761442,693,08891,029
Bulgària412,15717,104353,61941,43453559,7042,4782,620,183379,552
Equador402,59519,286342,87840,43161622,5261,0791,343,90175,194
Eslovàquia386,54040412,09619369,1035,34124270,7702,2152,740,888501,818
Bielorússia371,4058962,6619362,1126,63239,3162826,028,936638,209
Grècia369,5542,47811,21170331,81926,52470735,6051,0808,645,362832,951
Panamà368,3686,282357,7144,37210584,2391,4372,477,351566,522
Kazakhstan348,3081,8113,96416304,67339,67122118,36220910,535,853555,418
Croàcia347,0941,4717,58940331,3888,11721585,0001,8581,898,906465,025
Azerbaidjan328,1595584,72613309,77113,66232,1174633,353,167328,176
Georgia325,6651,4094,36327304,93516,36781,7721,0964,441,1811,115,153
Tunísia322,99811,556281,55429,88848927,0879691,371,995115,055
Bolívia320,20913,258262,97043,98115827,1151,1231,255,636106,325
Palestina302,7773,393287,93211,4527858,1976521,781,690342,458
Paraguai302,0617,284250,50244,27558141,9091,0111,163,740161,460
Kuwait287,1991,660272,12313,41619866,4103842,421,222559,865
Costa Rica273,7143,456216,19154,06745953,3146731,064,094207,263
República Dominicana273,4976883,5544232,38137,56224224,9973251,456,859133,153
Etiòpia263,6723,911212,56747,1946942,246332,628,95222,394
Dinamarca262,1591,2462,499247,85511,8052945,12443044,483,6487,656,746
Lituània261,1281,2304,0593235,26521,80416697,0921,5093,027,0001,125,493
Irlanda254,0134464,9378236,40112,6753450,9559904,709,664944,753
Moldàvia253,1732245,98111244,0733,11917162,8861,4861,029,440255,705
Eslovènia247,4497264,3042234,1898,956128119,0132,0701,215,496584,602
Egipte239,74014,033178,24147,466902,3061352,715,25826,112
Guatemala236,2667,776215,80312,687512,9824271,314,51672,230
Uruguai225,8473,208197,08525,55452564,8239211,934,871555,347
Hondures222,1181,1305,7898881,973134,35653522,125577660,43565,784
Armènia219,9503544,27216206,0789,60074,1071,4391,023,251344,761
Qatar212,1243925193204,4087,19723175,5481851,957,978697,334
Veneçuela210,1162,320193,08914,7073167,407823,359,014118,415
Oman202,7132,148186,39114,17425538,8534121,550,000297,082
Bòsnia201,7962848,94331167,70425,14961,8392,741934,460286,360
Bahrain192,750697177,21214,841142110,0273984,273,8422,439,616
Libya180,6923,077167,04310,57225,994443978,899140,822
Nigèria165,5152,065156,3587,09211786101,939,1659,212
Kenya164,3864102,95022113,12448,3121193,001541,729,34531,567
Macedònia154,3721505,15116139,2669,95512474,1002,473745,471357,832
Myanmar142,997233,2111132,0647,7222,613592,595,35947,427
Sri Lanka133,5272,429850107,65725,0206,213402,951,123137,323
Albània131,845422,4233120,0729,3501845,858843663,580230,803
South Korea128,9186351,8845119,3737,6611672,513379,201,539179,342
Estònia126,0643711,2104117,1087,7463794,9789121,341,9321,011,022
Letònia125,6897292,2236114,9818,4858167,2781,1902,438,7861,305,417
Algèria124,6821993,350786,85734,475282,80075230,8615,185
Cuba119,3751,20776813112,4616,14613510,545683,900,479344,545
Noruega117,757262774788,95228,0312221,5771425,423,294993,709
Kirguizistan99,3162831,675892,4095,2328515,0112531,037,894156,869
Montenegro98,546971,548395,3681,63064156,8872,464389,412619,951
Uzbekistan95,467395666290,9763,825232,817201,377,91540,665
Ghana93,01178390,6971,53172,941251,108,76335,057
Zàmbia92,1521,25890,539355424,896671,448,21376,940
Xina90,799164,63685,861302633160,000,000111,163
Finlàndia89,270280930346,00042,3402416,0901684,699,800847,097
Tailàndia88,9071,9834863459,04329,3781,2071,27178,124,896116,152
Camerun74,9461,15270,4973,2973852,765421,518,41156,010
El Salvador70,3802,168465,9212,2912810,804333936,793143,805
Moçambic70,26782667,8841,557242,19626529,54616,547
Xipre70,09833939,06130,6985757,6982795,511,3554,536,453
Luxemburg68,74819680665,5132,42930108,3171,2702,748,1844,329,935
Afganistan62,9422242,721854,5345,6871,1241,58669426,56010,751
Singapur61,419163161,006382310,428510,441,8021,772,852
Namíbia50,30169647,5182,0875119,495270402,641156,047
Botswana49,04175146,2902,000120,5003141,086,267454,086
Jamaica46,922101820622,63623,4661415,787276348,636117,296
Costa d’Ivori46,48429245,9102821,72611608,96022,608
Mongòlia46,448512184535,73310,53111013,976552,800,505842,643
Uganda42,42734641,9711102490371,044,17022,230
Senegal40,762331,121139,460181122,38165493,45728,823
Madagascar39,510159738636,8811,8913011,39626193,4316,835
Maldives38,5208726,79511,6389070,204159773,2981,409,358
Zimbabwe38,4481,57936,221648122,555105436,99429,040
Sudan34,2722,44627,9493,87776655232,9655,209
Malawi34,1831,15332,170860111,74859236,89712,117
Malta30,469541729,86019268,848942889,0792,008,973
DRC30,4293777526,5413,1133318154,8661,686
Austràlia29,946891028,81522111,1633517,346,790673,570
Angola29,14663925,1453,3622086419527,59015,639
Cap Verd26,70923623,6922,7812347,596421156,769279,363
Rwanda25,77334024,3331,1001,949261,350,982102,145
Gabon23,56514320,0513,3711910,37863754,964332,501
República Àrab Siriana23,4901,67019,3162,5041,31593103,5665,798
Guinea22,71915120,3412,227241,69111444,43533,077
Reunió22,64416921,6038723625,138188102,720114,032
Guaiana Francesa20,8771069,99510,7762568,385347229,935753,181
Cambodja20,69547213658,53912,0201,22381,018,02260,177
Meravella20,1341702,96417,000472,312611174,251625,827
Polinèsia Francesa18,79714118,61739166,58449926,35593,357
Mauritània18,69145617,918317143,93296244,47351,426
Swaziland18,492567117,78437315,799573195,230166,797
Guadalupe16,0172212,24213,5543340,024552195,404488,287
Guyana14,53133112,4431,7571618,398419130,875165,704
Somàlia14,4867536,3257,40889046120,1327,383
Mali14,1491650719,1134,52968224280,27213,509
Trinitat i Tobago13,8022249,5004,078719,835160147,470105,082
Andorra13,4702312713,10423912174,0961,641193,5952,502,165
Burkina Faso13,38416413,180406268182,5518,534
Tajikistan13,3089013,2181,3699
Haití13,22726612,3046571,1482360,0855,215
Anar13,1962912511,7761,2951,56315319,45937,831
Papua Nova Guinea12,997771130910,9151,9521,43014104,67411,513
Belize12,70432312,30774131,461800122,702303,867
Curaçao12,23611712,0061132274,306711101,728617,769
Hong Kong11,815221011,50510031,5652814,841,3211,965,951
Martinica11,736909811,5482431,295240170,302454,121
Djibouti11,3892015111,2211711,386151152,966152,920
Congo11,3431488,2082,9872,01326141,94825,195
Surinam11,3062209,9071,1792519,12637253,81191,029
Bahames10,9082149,854840527,51354090,693228,753
Aruba10,79510410,5969514100,741971154,9911,446,405
Lesotho10,77413196,4274,0284,99514885,50439,643
Sudan del Sud10,64111510,4626494110156,54213,846
Seychelles8,172285,6582,48682,65428321,504217,498
Benín7,9951017,652242356458595,11248,016
Guinea Equatorial7,6941127,27930375,33578123,16985,404
Nicaragua7,0861844,2252,6771,05927
República Centroafricana6,674935,1121,46921,3621940,9078,346
Islàndia6,5264296,42275319,01885622,3701,813,723
Iemen6,4921,2763,0032,213232144234,2871,128
Gàmbia5,9341755,64811132,3987176,37930,866
Níger5,3241924,92920322138101,5024,068
Sant Marí5,083904,968254149,5352,64863,2411,860,467
Txad4,8881724,6615529010115,8226,883
Santa Llúcia4,700754,473152125,49540742,151228,649
Gibraltar4,286944,1893127,2492,791240,8707,151,297
Burundi4,2332567733,4543470.5279,13222,894
Sierra Leona4,089793,09391750410153,25718,884
Channel Islands4,057863,9561523,151491454,4132,593,119
Barbados3,950453,8703513,731156159,886555,781
Comoros3,8601463,688264,359165
Eritrea3,8224123,6391711,065323,6936,603
Guinea Bissau3,741673,40027491,8633364,75832,255
Timor-Leste3,62613351,8941,7272,706484,36162,960
Vietnam3,62386352,636952370.42,958,11930,157
Liechtenstein2,9783582,88733377,9131,51739,1091,023,207
Nova Zelanda2,643262,5912652852,059,727411,772
Mònaco2,486322,42331162,96781151,9531,315,899
Bermudes2,455312,1822421439,546499250,2254,030,686
Illes Turks i Caicos2,404172,36522261,38043465,9261,683,246
Sao Tome i Principe2,320352,2691610,42015712,99958,386
Sint Maarten2,268272,20833252,38762426,880620,886
Libèria2,114851,9626724101697,87518,971
Sant Vicent i les Grenadines1,9264121,748166217,31310846,562418,561
Sant Martí1,773121,399362745,19530627,588703,237
Illa de l’home1,590291,5529118,61433944,761524,011
Carib Països Baixos1,583171,5481859,89064310,040379,843
República Democràtica Popular Lao1,4175513281,0881920.1208,03028,242
Maurici1,26610171,12812199413358,675281,627
Bhutan1,2571011,1211351,6141734,065942,447
Antigua i Barbuda1,2402321,17929412,57332416,700169,328
Taiwan1,23121121,097122520.5571,25923,948
Sant Bart974146251198,35410126,3852,664,344
Diamond Princess71213699
Illes Faroe6691663513,64720258,0965,264,794
Illes Caiman548253798,2553091,9401,384,972
Tanzània50921183305780.3
Wallis and Futuna445744394140,20263217,2641,559,671
Brunei230321895217122,292277,261
Illes Verges Britàniques2191193257,2033339,7771,308,282
Dominica1751752,42615,546215,498
Fiji1619310652178370,79278,481
Grenada161111601,425928,684253,906
Nova Caledònia124586643131,166108,271
Anguilla10989207,21021,6301,430,745
Illes Malvines (Malvines)636317,6677,2582,035,334
Macau4949754,4836,824
Saint Kitts and Nevis4544184113,691255,801
Groenlàndia313154520,669363,539
Santa Seu (Estat de la Ciutat del Vaticà)27151233,624
Saint Pierre Miquelon25254,3335,318921,664
Montserrat201194,0042001,313262,863
Solomon Islands2020294,5006,417
Sàhara Occidental10181162
MS Zaandam927
Marshall Islands4467
Vanuatu41313323,00073,419
Samoa32115
Saint Helena22328
Micronèsia119
PaísCasos TotalsCasos NousTotal de DefuncionsNoves DefuncionsRecuperatCasos ActiusCasos CríticsCasos/1M habitantsDefuncions/1M habitantsTests TotalsTests/1M habitants
Mostra més

Deixar un Comentari

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Don`t copy text!
%d bloggers like this: