Covid19Minuts a minuts
Tendència

Minut a Minut del Covid19

Catalunya

Mapa de riscos

Mapa de vacunació


Espanya

Estadístiques de COVID-19
Espanya
Casos
4.545.184
Defuncions
81.844
Actiu
702.369
Crític
1.904
Última actualització a: 04/08/2021 a 20:11
Desglossament dels casos COVID-19
Taxa de mortalitat
Dades al llarg del temps a Espanya
Dades de defuncions confirmades a Espanya
Taula COVID-19
PaísCasos TotalsCasos NousTotal de DefuncionsNoves DefuncionsRecuperatCasos ActiusCasos CríticsCasos/1M habitantsDefuncions/1M habitantsTests TotalsTests/1M habitants
USA36,064,18015,165630,5828529,757,4085,676,19012,451108,2641,893539,384,8301,619,218
Índia31,810,42742,462426,31953030,966,576417,5328,94422,807306473,142,307339,230
Brasil19,986,073558,59718,746,865680,6118,31893,3042,60855,034,721256,928
Rússia6,356,78422,589161,7157905,679,842515,2272,30043,5391,108166,900,0001,143,130
França6,178,632111,9935,717,731348,9081,33194,4301,712106,678,9511,630,410
UK5,952,75629,312130,0001194,567,5161,255,24088787,1891,904248,022,3173,632,748
Turquia5,795,66551,6455,472,089271,93154367,92460568,646,664804,528
Argentina4,961,880106,4474,606,026249,4073,767108,7022,33219,653,400430,555
Colòmbia4,807,979121,4844,606,14080,3558,15593,4092,36022,704,369441,098
Espanya4,545,18421,87481,844713,760,971702,3691,90497,1721,75057,177,9011,222,416
Itàlia4,369,9646,596128,136214,144,60897,22026072,3922,12378,220,6451,295,795
Iran4,019,08439,35792,1944093,444,798482,0925,95947,1941,08325,857,430303,630
Alemanya3,783,4931,16792,21243,659,90031,38139245,0011,09767,083,026797,890
Indonèsia3,532,56735,867100,6361,7472,907,920524,01112,76836427,121,35198,029
Polònia2,883,44816475,26942,653,981154,1983976,2791,99118,703,666494,787
Mèxic2,880,40918,911241,9363512,257,443381,0304,79822,0881,8558,549,08165,558
South Africa2,484,00913,26373,4154232,258,603151,99154641,3171,22115,031,457250,020
Ucraïna2,255,34598453,024432,188,27314,04817751,9101,22011,446,663263,461
Peru2,116,652196,5981,920,0541,75563,2395,87415,617,865466,613
Països Baixos1,874,8562,76317,83971,672,793184,224197109,1551,03916,061,819935,124
Txèquia1,674,18323730,3721,641,3212,49010156,0192,83033,336,2953,106,654
Iraq1,673,08412,71318,938731,494,760159,3861,00840,60846013,279,918322,321
Filipines1,619,8247,34228,231901,528,42263,1712,02614,57125416,861,421151,679
Xile1,619,18372635,671311,575,3778,1351,27883,9191,84918,850,703976,992
Canadà1,434,10732526,617101,399,6847,80623137,63969938,466,8681,009,577
Bangla Desh1,309,91013,81721,6382411,141,157147,1151,4267,8691307,948,68347,748
Malàisia1,183,11019,8199,855257962,733210,5221,06936,05230018,400,900560,721
Bèlgica1,130,7581,74025,25141,059,89645,6119797,1072,16817,406,6591,494,838
Suècia1,102,82914,6201,077,04911,16024108,4631,43811,373,5061,118,584
Romania1,083,98227134,29811,048,0721,6126756,7601,79610,636,171556,932
Pakistan1,047,9994,72223,57546945,82978,5953,8584,64710516,215,72871,896
Portugal977,4063,20317,41215912,62047,37420496,1611,71315,464,2901,521,430
Japó956,40712,07615,21915852,60788,5817777,58712118,709,118148,421
Israel885,7662,9686,5038854,99524,26823494,97869716,659,2521,786,323
Hongria809,7315930,0323749,77329,926884,0533,1176,360,304660,219
Jordània774,55489710,08211752,62411,84860775,1039788,582,222832,155
Serbia723,5184877,1292711,1725,217783,1728204,708,532541,272
Suïssa721,7761,03310,9081692,88017,9884482,7401,2509,154,6581,049,430
Nepal705,0722,9759,95735661,65133,46423,7353353,644,472122,687
Emirats Àrabs Units686,9811,5191,9655664,13020,88668,55919666,899,5876,676,442
Tailàndia672,38520,2005,503188455,806211,0764,9109,607798,129,670116,154
Àustria660,85459210,7442644,3885,7222572,9231,18667,771,5587,478,400
Marroc653,28610,60310,01566582,69260,57983117,4742687,774,778207,960
Kazakhstan602,9527,5196,277124492,689103,98622131,70033011,575,012608,546
Tunísia599,5942,81920,410184525,88953,29563050,1621,7082,290,537191,628
Líban564,3547,917537,65318,7845483,0891,1664,731,376696,596
Aràbia Saudita529,9951,0438,28414511,31810,3931,39614,97123425,443,550718,693
Grècia503,8852,85512,98816458,92231,97519248,6021,25313,113,0831,264,818
Equador487,70231,644443,88012,17875927,1941,7641,688,46694,149
Bolívia475,26572717,88223410,83346,55020040,1201,5102,086,139176,105
Paraguai453,36715,135422,99515,23731162,7262,0941,691,847234,077
Bielorússia449,3029653,49411443,4172,39147,5663707,352,203778,345
Panamà437,7446,851418,93511,95813399,7481,5613,395,127773,640
Georgia432,9034,2335,94838390,82736,128108,7471,4946,923,0941,739,110
Bulgària426,00318,225398,6699,1098661,8162,6453,671,636532,784
Cuba422,6149,3633,09198373,35446,16936837,3362736,688,393590,895
Costa Rica411,1235,070334,11771,93638179,9129851,796,836349,260
Kuwait400,1282,345387,8329,95128592,2135403,444,674793,858
Eslovàquia392,8459412,541379,64466071,9162,2963,167,445579,850
Uruguai381,8535,976374,0441,83349109,5131,7143,080,052883,338
Guatemala373,04710,483328,76533,799520,4135741,895,081103,697
Croàcia364,2442718,267354,8301,1471289,3272,0272,324,297570,006
Azerbaidjan346,8789965,0395333,6948,14533,8804924,070,700397,586
República Dominicana343,1863363,9713324,86114,35417531,2953621,852,127168,895
Dinamarca320,2229272,550306,32411,348855,07443976,780,19313,205,174
Sri Lanka318,7552,5364,72782284,52429,50414,8182204,254,600197,788
Palestina317,4041403,609312,3201,4751360,6906902,005,820383,526
Myanmar315,1184,05110,695322225,84978,5745,7501953,209,59058,562
Veneçuela308,4523,637293,67211,14342410,8811283,359,014118,491
Irlanda305,5271,2175,0449269,60630,8773061,1331,0094,729,538946,337
Hondures301,7001,1287,96260101,909191,82967829,944790890,32788,364
Oman297,7242933,88912281,72412,11119456,7387411,550,000295,389
Egipte284,41516,540232,06035,815902,7241583,068,67929,385
Lituània284,1915034,4222269,8409,92935106,0081,6494,080,4941,522,096
Etiòpia281,3004,395263,88513,0202832,383373,034,83925,708
Bahrain269,4951,384267,0961,0155152,6457845,493,8973,111,804
Libya260,9512,4843,63526195,63961,67737,4245211,336,251191,638
Moldàvia260,0241966,2665252,4211,3377564,6221,5571,428,525355,023
Eslovènia259,6251394,429253,9721,2248124,8652,1301,396,793671,778
Armènia230,9932804,6254220,4385,93077,7941,5581,364,854459,659
Qatar226,874164601224,2851,9882380,8012142,354,679838,619
Kenya206,6911,3354,02530191,18811,4781903,754732,156,98139,178
Bòsnia205,9491249,689189,7106,55063,2022,9731,080,309331,528
South Korea203,9261,7232,1062179,12322,6973313,9744111,864,245231,194
Zàmbia197,7916683,4308189,6584,70338710,4421812,112,342111,520
Algèria176,7241,4954,40434118,40953,911373,95399230,8615,163
Nigèria175,2642,163165,1227,97911828102,542,26112,010
Vietnam174,4614,2712,07150,831121,5591,7752111,890,084120,968
Mongòlia168,6731,4448336158,6859,15519250,5672503,446,8821,033,361
Kirguizistan166,2366962,3639150,85213,02119525,0323561,551,988233,697
Macedònia156,7071645,4973150,44077075,2212,639994,490477,367
Afganistan149,3614286,86428101,32941,1681,1243,745172718,27618,012
Letònia139,134972,5582135,690886974,6651,3733,161,2401,696,445
Noruega138,945205804588,95249,189325,4141476,666,9341,219,410
Estònia134,2212441,273129,1833,7652101,1089591,632,5301,229,772
Albània133,310992,457130,314539346,379855916,777318,948
Uzbekistan132,9019239018126,3775,623233,909271,377,91540,532
Moçambic126,3911,50096,44628,445323,92547751,48923,336
Namíbia119,9841873,1123296,56820,3047446,3111,201618,683238,797
Botswana115,2201,65396,96416,603147,9466881,514,979630,420
Zimbabwe112,4353,67681,57027,189337,4472431,113,66673,763
Finlàndia109,23087298246,00062,2481519,6811775,966,4681,075,022
Ghana105,51284498,3926,276173,320271,448,50745,585
Xipre103,889575430180,17823,2818585,3713539,366,9737,697,292
Montenegro102,6602571,633299,1521,8756163,4322,600516,218821,803
Uganda94,7392022,734986,8265,1796322,003581,483,30231,357
Xina93,289964,63687,4131,24021653160,000,000111,163
El Salvador87,4982,672976,6708,15612613,4164101,148,242176,062
Camerun82,0641,33480,4332971523,010491,751,77464,258
Cambodja79,6345831,4881772,8035,3434,693881,823,198107,435
Maldives77,89513722275,0952,57811141,4024031,195,6842,170,514
Luxemburg74,144102824272,3061,0145116,3901,2933,303,8815,186,358
Rwanda72,84184444,88727,110535,477632,100,504157,932
Singapur65,410953863,2522,120711,086616,206,2032,746,638
Senegal64,5224981,4232948,81214,287633,74783659,09338,271
Malawi54,1786751,7292939,84112,6082852,75588347,41117,666
Jamaica53,639961,207447,1015,3313418,029406502,133168,771
DRC50,793891,04530,04319,70554911273,1462,953
Costa d’Ivori50,49933249,5536141,86412794,60629,336
Angola43,0701,02239,3892,65981,26830681,44320,059
Madagascar42,6851194341,177565271,50033228,3728,024
Reunió40,24528835,5634,3944544,605319103,924115,182
Trinitat i Tobago39,1621,10132,3055,7562227,885784274,460195,426
Sudan37,1382,77630,8673,49582662234,4145,214
Austràlia35,086253927230,3973,762591,3593625,705,055995,494
Malta34,5908242332,4381,729578,1129551,103,3092,491,535
Fiji33,9201,1872721110,84822,8004037,542301326,746361,641
Cap Verd33,9064829833,1734352360,272530199,516354,664
Guaiana Francesa30,4491899,99520,2653199,161616326,2641,062,517
Swaziland27,46781321,8214,8331023,412693258,885220,662
Mauritània26,902347581522,8593,462165,626121379,55679,371
Guinea26,188196238424,4631,487241,93718501,54337,100
República Àrab Siriana26,0261,91822,0112,0971,449107103,5665,766
Surinam25,54965421,9132,9822543,1321,10492,178155,615
Gabon25,40516425,19150611,13072987,311432,529
Guyana22,64354922,327-2331228,637694228,511289,005
Polinèsia Francesa20,85915419,4161,289573,79154526,35593,234
Haití20,30756014,7245,0231,7584899,1198,579
Guadalupe19,5032422,25017,0112348,733605256,597641,174
Meravella19,5031742,96416,36569,667622176,919631,971
Martinica19,14911110418,934151,071296224,685599,243
Seychelles18,3849417,874416185,68094921,504217,192
Papua Nova Guinea17,77419217,38419871,94721147,43316,147
Anar16,05315514,5921,3061,89118409,49048,238
Taiwan15,7422179114,211740660333,940,461165,124
Somàlia15,6586483247,6617,16595651171,47910,473
Tajikistan15,29312114,7883841,56512
Bahames15,04635292112,6282,1261437,868735120,927304,350
Andorra14,7973112814,380289191,1761,654193,5952,501,227
Mali14,6051053413,96210969926349,42416,733
Belize14,28433813,514432435,229834185,987458,705
Curaçao13,75712713,023607483,465771186,5251,131,669
Lesotho13,6033776,6646,5626,296174136,95663,385
Burkina Faso13,59116913,385376318204,2359,489
Congo13,21617812,4216172,33331188,20733,221
Hong Kong11,997221211,719661,5862821,390,0752,828,206
Aruba11,87711111,22054614110,7321,035177,8851,658,462
Djibouti11,65515611,491811,613155192,966192,273
Timor-Leste11,145452610,0251,0948,2821995,47370,947
Sudan del Sud11,07612010,51444297711174,04515,353
Nicaragua9,8531964,2255,4321,46829
Channel Islands9,443898,2821,07253,774507727,2344,141,306
Guinea Equatorial8,9281238,7099616,14585178,697123,000
Benín8,3941088,13615056739604,31048,472
Islàndia8,353120306,9931,3301624,30787874,9172,545,939
Gàmbia8,2962277,12294733,3329191,29036,660
Burundi7,518387736,7076133345,74228,169
República Democràtica Popular Lao7,30529073,8043,4949880.9314,54242,562
República Centroafricana7,151986,85919421,4532054,81411,139
Iemen7,0861,3804,2321,4742323245162,1345,309
Eritrea6,564356,472571,8231023,6936,582
Sierra Leona6,2921204,2811,89177215160,35819,669
Níger5,6581965,3491132258130,9675,207
Santa Llúcia5,652895,390173230,62848259,805324,076
Libèria5,4591482,7152,59621,05329128,24624,727
Sant Marí5,147905,00948151,3422,64671,4922,102,149
Gibraltar5,05622944,67029216150,1192,791314,4809,337,292
Illa de l’home5,022303,7611,231158,72135183,753979,304
Txad4,9731744,794529410132,5697,828
Guinea Bissau4,588783,99551542,2733982,08640,669
Barbados4,422484,25112315,367167221,564769,966
Maurici4,393201,8542,5193,44816358,675281,520
Comoros4,0281473,869124,527165
Liechtenstein3,0912593,01121180,8171,54349,1261,284,441
Mònaco2,926332,744149373,99283454,9601,389,809
Nova Zelanda2,8792262,8242957652,499,726499,735
Sint Maarten2,824342,678112265,06278335,043807,349
Bermudes2,589332,5035341,740532394,1676,354,765
Sant Martí2,579381,3991,142765,48796546,7871,188,030
Bhutan2,540822,4181203,2533798,5731,022,708
Illes Verges Britàniques2,500311,9145552782,1021,01873,1382,401,905
Illes Turks i Caicos2,486182,4333563,28045894,7892,412,793
Sao Tome i Principe2,457372,3615910,99016514,27063,826
Sant Vicent i les Grenadines2,297122,23055220,63410861,262550,309
Carib Països Baixos1,710171,6732064,55864212,584475,083
Antigua i Barbuda1,3118431,23929413,26843517,409176,185
Sant Bart1,1951462732120,58510138,3693,871,746
Tanzània1,017211838137170.3
Illes Faroe98729632220,11641377,2267,688,291
Diamond Princess71213699
Illes Caiman644263579,67530117,9641,772,269
Saint Kitts and Nevis600354948111,1925626,365491,811
Wallis and Futuna445743840,36663520,5081,860,305
Brunei3383280557657153,432347,105
Dominica21820993,02021,432296,920
Grenada164116121,450943,173381,758
Nova Caledònia134587646538,831134,605
Groenlàndia131184472,30341,821735,288
Anguilla11311127,45931,6562,089,643
Illes Malvines (Malvines)636317,5497,3072,035,376
Macau634549964,6717,089
Saint Pierre Miquelon282624,8596,1281,063,335
Santa Seu (Estat de la Ciutat del Vaticà)272733,624
Montserrat2111914,2042001,408281,882
Solomon Islands2020284,5006,382
Sàhara Occidental10181162
MS Zaandam927
Marshall Islands4467
Vanuatu41313323,00073,033
Samoa3315
Saint Helena22328
Micronèsia119
PaísCasos TotalsCasos NousTotal de DefuncionsNoves DefuncionsRecuperatCasos ActiusCasos CríticsCasos/1M habitantsDefuncions/1M habitantsTests TotalsTests/1M habitants
Mostra més

Deixar un Comentari

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Don`t copy text!
%d bloggers like this: