Covid19Minuts a minuts
Tendència

Minut a Minut del Covid19

Catalunya

Mapa de riscos

Mapa de vacunació


Espanya

Estadístiques de COVID-19
Espanya
Casos
4.984.386
Defuncions
86.974
Actiu
71.618
Crític
454
Última actualització a: 16/10/2021 a 06:59
Desglossament dels casos COVID-19
Taxa de mortalitat
Dades al llarg del temps a Espanya
Dades de defuncions confirmades a Espanya
Taula COVID-19
PaísCasos TotalsCasos NousTotal de DefuncionsNoves DefuncionsRecuperatCasos ActiusCasos CríticsCasos/1M habitantsDefuncions/1M habitantsTests TotalsTests/1M habitants
USA45,738,585743,88035,304,0979,690,60815,562137,1472,231667,831,7672,002,490
Índia34,053,573886452,01033,399,961201,6028,94424,368323589,835,258422,077
Brasil21,627,476602,72720,773,826250,9238,318100,8262,81063,776,166297,320
UK8,361,651138,3796,839,1291,384,143783122,3452,025318,440,9174,659,315
Rússia7,925,176221,3136,960,024743,8392,30054,2761,516199,300,0001,364,928
Turquia7,601,62667,2257,039,752494,64963388,90178691,316,0351,067,944
França7,080,375117,2456,872,36890,7621,200108,1641,791146,046,7152,231,101
Iran5,765,904123,6955,294,981347,2284,92467,5361,44932,619,228382,069
Argentina5,271,361115,6605,137,61818,083808115,2732,52924,442,563534,505
Espanya4,984,38686,9744,825,79471,618454106,5541,85966,213,8581,415,488
Colòmbia4,978,689126,7964,822,04529,84834296,5232,45826,194,414507,836
Itàlia4,712,482131,5034,502,45778,52235778,0892,17996,870,8341,605,222
Alemanya4,377,89995,4164,134,100148,3831,33652,0381,13473,348,901871,864
Indonèsia4,233,014142,8894,070,80719,31815,26851542,913,866154,787
Mèxic3,749,8605,286284,0084343,108,714357,1384,79828,6962,17311,035,51984,450
Polònia2,933,83476,0672,672,656185,11125777,6292,01321,463,748567,926
South Africa2,915,56088,5622,804,06522,93354648,3751,46918,122,698300,691
Filipines2,705,79240,4242,586,36978,9993,19424,27736322,006,039197,441
Ucraïna2,610,89960,1372,316,582234,18017760,1661,38613,482,871310,699
Malàisia2,377,03327,7702,251,75897,50570372,25284432,254,056980,390
Peru2,188,351199,7921,988,55992265,2035,95318,458,015549,962
Països Baixos2,040,33718,2371,958,77963,321138118,7371,06117,632,5521,026,122
Iraq2,032,66022,7131,961,66648,28127249,12054915,504,972374,685
Tailàndia1,772,83810,64818,205821,647,255107,3783,32425,3172609,201,621131,404
Japó1,713,26818,0511,686,2149,00335713,60014325,658,563203,675
Txèquia1,705,97130,5281,660,76014,68388158,9232,84439,141,9393,646,347
Canadà1,676,87328,4681,613,62334,78275243,93474644,836,3401,174,713
Xile1,667,54737,5941,620,2409,71338186,2791,94522,607,8561,169,736
Bangla Desh1,564,88127,7461,526,89110,2441,4059,38216610,061,24560,319
Romania1,430,47541,1301,220,953168,3921,72975,0032,15713,789,007722,985
Israel1,314,2137,9761,286,11220,125392140,91985528,158,9193,019,399
Bèlgica1,279,8693,64825,747151,186,37467,748193109,8172,20920,730,9991,778,790
Pakistan1,263,66489328,252241,208,43826,9742,0135,58212520,151,18889,006
Suècia1,161,93314,9161,129,02417,99326114,1351,46512,879,3761,265,126
Portugal1,078,72918,0781,030,43930,21255106,1911,78019,249,0131,894,884
Serbia1,037,7078,996902,120126,591289119,3861,0355,964,658686,221
Marroc941,44614,533921,0485,86534725,1233889,906,472264,362
Cuba930,8228,018912,47010,33428782,24570810,111,292893,404
Kazakhstan914,6991,90011,70028856,93046,06922147,97761411,575,012607,117
Vietnam857,63921,043788,92347,6738,71021442,517,091431,798
Suïssa854,59011,171807,59235,82711797,8231,27911,314,1751,295,111
Jordània839,54410,859813,83814,84748281,2451,05110,500,7661,016,194
Hongria833,11530,351790,64612,11812486,5243,1527,127,710740,253
Nepal804,51611,277779,93113,30826,9883784,312,412144,663
Àustria771,14311,151739,02420,96821684,9981,22992,003,12010,140,837
Emirats Àrabs Units738,3722,118731,9844,27073,51321188,288,6748,790,126
Tunísia710,67325,082683,9181,67313559,3332,0943,016,993251,884
Grècia689,89615,317646,01928,56036866,6091,47922,961,1822,216,874
Georgia652,6779,396608,86134,420164,0182,3619,484,5842,383,478
Líban632,7818,413607,11917,24920093,2471,2404,780,275704,425
Guatemala586,3181,70514,23632558,05414,028531,9677762,744,895149,656
Bielorússia567,9384,369541,15522,41460,1294639,034,147956,468
Costa Rica551,1446,797470,05674,291369106,9361,3192,471,064479,449
Aràbia Saudita547,8458,758536,8592,22811215,42824729,658,311835,193
Bulgària537,75222,188456,80058,76450978,1503,2255,070,696736,908
Sri Lanka530,42113,449491,95825,01424,6386255,367,770249,329
Equador513,02632,899443,88036,24775928,5211,8291,878,768104,449
Bolívia506,15045118,8246467,91619,41022042,6131,5852,470,832208,022
Azerbaidjan498,6306,734476,96414,93248,6156575,000,973487,579
Myanmar485,64618,297437,85529,4948,8493334,593,67483,705
Panamà469,9987,288460,2802,43049106,7681,6563,966,816901,126
Paraguai460,32216,209443,9531601163,5352,2371,866,179257,574
Eslovàquia433,70912,816400,90719,98621179,3902,3463,746,277685,749
Croàcia424,6668,862405,9939,811118104,2732,1762,953,888725,299
Palestina417,2564,299399,96412,9936479,4228182,564,204488,080
Kuwait412,2582,455409,226577894,7345644,546,9921,044,863
Irlanda411,5545,306364,58241,6667382,1671,0597,760,8901,549,474
Uruguai390,7626,066383,1631,53313111,9911,7383,695,7731,059,195
Veneçuela390,0454,693370,08615,26668113,7671663,359,014118,558
Hondures372,17931810,09713113,676248,40621736,8249991,069,940105,861
República Dominicana368,8304,082357,4637,28521533,5673722,131,595193,996
Dinamarca367,3072,679356,5758,0531463,12846084,631,77214,545,388
Lituània363,6305,376325,25732,997262136,0222,0115,263,7381,968,990
Etiòpia358,3456,169328,12124,0556273,021523,591,36030,277
Libya349,2104,860277,70166,64949,9486951,733,052247,883
South Korea340,9781,6172,64418308,18730,1473716,6435215,198,192296,111
Mongòlia336,5081,6431,52714300,07434,907192100,5664564,022,9301,202,260
Egipte316,71117,884267,35531,472903,0221713,693,36735,237
Moldàvia313,8497,172294,22912,44819678,0351,7831,897,343471,754
Eslovènia306,0634,631289,71311,71987147,1952,2271,642,441789,899
Oman304,0254,103299,362560857,65477825,000,0004,740,866
Armènia278,4315,713252,21120,50793,7361,9231,855,238624,581
Bahrain275,9751,391273,9666184155,2727836,672,9373,754,397
Kenya251,8035,210245,0771,516314,554942,630,71247,578
Bòsnia243,91411,110192,21840,58674,9463,4141,265,280388,776
Qatar237,798608236,2759151184,6922172,746,546978,183
Zàmbia209,4773,657205,598222910,9991922,532,514132,979
Nigèria208,7972,769196,4259,60311982133,142,97114,777
Algèria205,1065,867140,61958,620134,571131230,8615,145
Macedònia196,3766,901182,7826,69394,2643,3131,336,229641,411
Noruega195,80888488,952105,9721635,7591618,004,8911,461,871
Botswana181,8562,386178,1241,346175,3779891,788,867741,465
Letònia180,4402,869155,57421,99711697,0461,5434,638,5242,494,744
Uzbekistan180,1621,283175,9962,883235,284381,377,91540,417
Kirguizistan179,775942,6323174,5782,56513126,9833951,745,460261,982
Albània177,1082,807167,9366,365361,6309771,253,624436,233
Estònia170,1591,415152,75515,98937128,1621,0662,012,1411,515,527
Afganistan155,6887,238126,80621,6441,1243,887181766,20419,129
Moçambic151,0801,925148,0991,056324,66659924,27228,546
Finlàndia149,8971,11646,000102,7813627,0002017,265,9791,308,760
Singapur141,772215114,78226,7754823,9903620,436,3873,458,200
Austràlia141,0552,3341,5169110,09229,4473125,4505940,861,4571,578,858
Montenegro137,0462,018130,1524,876218,1683,213772,7811,230,214
Zimbabwe132,2854,655126,0341,596128,7373071,460,05596,430
Ghana128,3681,158124,5142,696424,023361,781,27755,829
Namíbia128,2393,538123,820881549,3221,361727,230279,701
Uganda125,0493,18096,35225,5172372,627671,742,98136,623
Xipre120,41556090,75529,1002298,8094609,420,9087,730,490
Cambodja116,1402,610110,1543,3766,8251532,535,535149,005
El Salvador110,1883,44792,17314,56834516,8785281,329,565203,661
Rwanda99,0671,31345,50652,24857,413982,971,288222,330
Camerun98,4021,55080,43316,4191523,592571,751,77463,947
Xina96,502144,63691,3455211673160,000,000111,163
Jamaica86,9862,07255,08629,8282129,211696622,086208,908
Maldives85,97723784,5101,23023155,5374291,547,5112,799,521
Luxemburg79,72083977,4471,4343124,7451,3133,554,7405,562,399
Senegal73,8591,87171,9612764,267108820,52047,401
Angola62,6061,66050,58410,362281,832491,043,45130,531
Malawi61,7092,29256,7422,675673,122116417,79821,139
Costa d’Ivori60,98267459,3109982,241251,055,78038,792
DRC57,2691,08950,9305,25061512306,2993,292
Guadalupe54,1527312,25051,17123135,3081,827485,2951,212,595
Reunió54,02437053,5201343359,7924101,279,6181,416,237
Trinitat i Tobago53,6891,58447,7904,3152238,2041,127373,044265,451
Fiji51,70166348,2212,817357,141733427,690472,688
Swaziland46,3591,23344,8392871039,4341,049361,928307,863
Surinam46,1321,00727,06018,0651677,7431,697139,241234,652
Guaiana Francesa43,3762959,99533,08626140,550956414,6451,343,563
Madagascar42,89895841,32261831,50033249,5108,723
Martinica42,16763810441,4251112,4781,702359,082957,833
Polinèsia Francesa40,17863333,5006,04511141,9732,23726,35593,128
Sudan38,8242,92832,3953,50186065238,5795,283
República Àrab Siriana38,3652,38224,87311,1102,126132103,5665,739
Cap Verd38,00634737,2214382367,416616211,025374,321
Malta37,43745936,29268684,4971,0361,211,4562,734,312
Mauritània36,59178735,387417227,613164482,633100,413
Guyana34,24086229,6133,7653143,2631,089336,594425,295
Gabon33,44221327,8795,3502614,583931,275,341556,152
República Democràtica Popular Lao31,188366,55824,5944,2085552,82474,592
Guinea30,57238529,233954242,25028564,21141,517
Tanzània26,03472425,310742012
Anar25,86523825,0645633,03328531,73062,352
Benín24,56016123,97142851,96013604,31048,227
Papua Nova Guinea24,04126619,8403,93572,62329197,32921,531
Belize23,99046120,7242,8051058,9581,133286,236703,452
Haití22,82764919,9892,1891,97156120,50710,405
Seychelles21,83311921,430284220,2441,20021,504216,925
Bahames21,58059019,6831,3071554,2101,482149,289375,024
Lesotho21,52465511,9838,8869,946303226,374104,604
Somàlia21,2691,1809,92710,1621,29272239,29214,536
Meravella20,4391812,96417,29472,668644176,919629,014
Timor-Leste19,70311919,48110314,58788169,501125,491
Burundi19,5133877318,7021,5813345,74228,007
Tajikistan17,08412416,9601,74113
Curaçao16,89917116,4452834102,4451,037295,8611,793,564
Maurici16,6211291,85414,63813,041101358,675281,427
Taiwan16,32584615,335144684356,867,115287,661
Nicaragua15,7372064,22511,3062,34031
Aruba15,70217015,3671657146,2691,584177,8851,657,056
Mali15,57755514,43758574226436,81920,802
Congo15,51422212,4212,8712,72539188,20733,063
Andorra15,33813015,139694198,1041,679193,5952,500,452
Burkina Faso14,65720314,0913636779220,47210,189
Djibouti13,37717913,00819013,291178230,284228,804
Guinea Equatorial12,84015612,26342118,782107195,087133,432
Islàndia12,4553311,923499136,197961,096,8713,187,717
Barbados12,4271098,9353,38343,175379352,9941,226,406
Hong Kong12,28621311,980931,6222825,906,0633,419,834
Sudan del Sud12,18413011,72632821,07211240,07121,128
Channel Islands12,1749811,65642069,200557973,7505,535,029
Santa Llúcia12,12923211,2626351265,6661,25682,868448,646
República Centroafricana11,4691006,8594,51022,3232060,22812,198
Brunei10,251687,6822,5012923,147154431,203973,660
Gàmbia9,9463399,600733,972135103,64741,397
Nova Caledònia9,861231559,5754534,11879942,756147,930
Iemen9,4951,7985,9901,7072331059265,2538,649
Illa de l’home8,430547,681695198,468631125,3201,463,813
Eritrea6,767446,676471,8751223,6936,564
Sierra Leona6,3961214,3931,88278115160,72919,636
Níger6,1432045,848912438164,1256,480
Guinea Bissau6,1291415,3886003,02370100,49849,562
Libèria5,8032865,4585921,11455128,24624,614
Gibraltar5,740985,4781642170,4382,910373,87711,101,520
Grenada5,7211719215,36416550,5421,69676,390674,859
Bermudes5,548954,979474189,5101,533566,2129,135,104
Sant Marí5,470915,343362160,7742,67580,7332,372,895
Txad5,0671744,8741929810148,0828,695
Nova Zelanda4,93942284,246665598763,701,367739,963
Sint Maarten4,439714,2927610102,0411,63253,1051,220,748
Sant Vicent i les Grenadines4,418472,8401,531239,66142280,024718,387
Comoros4,1841474,016214,683165
Dominica4,153283,84128457,50838882,6911,145,051
Antigua i Barbuda3,858933,022743938,98194017,674178,576
Sant Martí3,819551,3992,365796,6521,39254,3031,374,307
Sao Tome i Principe3,670563,09352116,35625014,68965,463
Liechtenstein3,478603,39028190,8831,56849,1261,283,702
Mònaco3,357333,28143284,77383354,9601,387,879
Illes Turks i Caicos2,922232,83069174,18158494,7892,406,423
Illes Verges Britàniques2,725372,64939789,3741,21482,5702,708,101
Bhutan2,61732,60593,34441,176,2431,503,117
Saint Kitts and Nevis2,525211,657847147,03539148,749908,090
Carib Països Baixos2,312192,11717687,12471625,579963,899
Sant Bart1,58864621,120160,14560538,3693,869,403
Illes Faroe1,33221,2389227,12741448,0009,123,865
Illes Caiman1,011282718215,15430136,2062,041,610
Diamond Princess71213699
Anguilla66815878044,0206642,9192,828,270
Groenlàndia65461836211,49481,1631,426,490
Wallis and Futuna445743840,51063720,5081,866,909
Macau7764131174,9517,493
Illes Malvines (Malvines)6867118,8377,6432,117,175
Montserrat4113198,2072001,408281,825
Saint Pierre Miquelon32325,55710,1731,766,759
Santa Seu (Estat de la Ciutat del Vaticà)272733,582
Solomon Islands2020284,5006,351
Sàhara Occidental10181162
MS Zaandam927
Palau85343910,852596,100
Marshall Islands4467
Vanuatu41313323,00072,702
Samoa3315
Saint Helena22328
Micronèsia119
PaísCasos TotalsCasos NousTotal de DefuncionsNoves DefuncionsRecuperatCasos ActiusCasos CríticsCasos/1M habitantsDefuncions/1M habitantsTests TotalsTests/1M habitants

Leave a Reply

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

LES NOTICIES D'EN SERGI ALARCON
Don`t copy text!
%d bloggers like this: